Vnuk El Chato v dokumentu o Španělsku v novinách v Tangeru

Vnuk El Chato v dokumentu o Španělsku v novinách v Tangeru

Vnuk „El Chato“ v dokumentu o „Španělsko“ noviny v Tangeru

Dokument o Tanger noviny EspañA  se natáčí  , režírované novinářem Fernandem Santiago, a které bude obsahovat svědectví historiků, vyšetřovatelů, rodinných příslušníků a nějakého přeživšího, který pracoval pro noviny.

 

http://4.bp.blogspot.com/-4hZz1B78kCI/VZ5ptXPO0DI/AAAAAAAA3FE/8rqPGf7Xpsk/s400/DSC_0001.JPG

Spisovatel a vědec Chema Menéndez, rozhovor pro dokument. Foto agentura Febus.

Přestože spisovatel Chema Menéndez již dokončil dokumentární film na Španělsko noviny   z Tangeru, který brzy uvidí světlo, dnes v Mezinárodním tiskovém středisku v Madridu, byl dotazován na další dokument, který zvědavě také pojednává o výše zmíněném heraldovi.

Během jeho rozhovoru, mužiéndez připomněl důležitost těchto novin, původ, podle něj, internetu „žurnalistický přechod“, to znamená o boji proti Franku ve španělském tisku a významu jeho dědečka, ve všech těch aférách, protože to byl jeho největší zastánce, v době diktatury, kde byl jeden zastřelen mnohem méně. 

Tento dokument režíruje novinář Fernando Santiago, spolupracovník  El Diario de Cázávrať ,  Rádio Cázávrať programů  La Mirilla  a  La Hora de AndalucíA  na Canal Sur, ředitel  Kavárnaé program del Correo  z 8 Televize a vedoucí videoslužby Zemské rady Cádiz, s více než 250 dokumentárními filmy za sebou, a má podporu Cádiz Press Association a Provinční rada tohoto města.

Výše uvedený dokument bude také obsahovat prvotřídní svědectví, jako je například svědectví Bernabeé López García, profesor historie a odborník na problémy s mandarinkou, Domingo del Pino, spisovatel, novinář, vědec a velký znalec historie Tangeru a nějaký přežívající psaní novin, jako je tomu v případě Manuela Cruz Fernseández, ředitel heroldu v době, kdy marocké úřady v roce 1971 donutily jeho uzavření.

Zdá se tedy, že postupně, a mimo jiné díky práci vnuka „El Chato“ noviny  EspañA  de Tánger se stává stále více známým, něco, co by se nikdy nemělo stát, protože je jedním z nejdůležitějších pochopit historii frankoismu a jeho idiosynkrasy.

ČÍST  Proč může být vaše posedlost svaly (a testosteron) fatální

 

http://2.bp.blogspot.com/-sZof1BmhhU4/VZ5x-_zgUNI/AAAAAAAA3FU/m0QcTjORSvs/s400/DSC_0010.JPG

Chema Menéndez na jednom místě v rozhovoru. Fotografie Febus.

 

http://2.bp.blogspot.com/-lNI4uqOlYTc/VZ5yc3gBkmI/AAAAAAAA3Fc/EWhpmyPV3os/s400/DSC_0012.JPG

Další okamžik nahrávání. Fotografie Febus.

 

http://3.bp.blogspot.com/-hJOHbI0daEQ/VZ5yyjba0dI/AAAAAAAAA3Fk/Jhz-J3TDG4k/s400/DSC_0016.JPG

Dokumentární tým s Fernando Santiago v čele a vnukem „El Chato“. Fotografie Febus.

 

Další dokument z novin „Španělsko“ v Tangeru, který bude brzy propuštěn. Na fotografii vidíme Núñez, Cohen, „El Chato“, Corrochano Jr., Coello, Pereda a Garcípastor.

Jan Novák