Proč může být vaše posedlost svaly (a testosteron) fatální

Proč může být vaše posedlost svaly (a testosteron) fatální

Proč je používání anabolik a testosteronu nebezpečné pro zdraví

Raději zastavte! Řekneme vám, proč je používání anabolik a testosteronu nebezpečné pro zdraví.

Pokud jste fanouškem toho, jak se vidíte stále více před zrcadlem, měli byste vědět, že používání anabolik a testosteronu je zdraví škodlivé.

Mnozí začínají cvičením několikrát týdně, ale někteří upadnou do vážné závislosti, aby své tělo upravili tak, aby to viděli jiným způsobem a uchýlili se k tomuto typu hormonu.

Miguel Escalante Pulido, vedoucí endokrinologie ve specializované nemocnici IMSS v Jalisco, varoval před nebezpečím použití testosteronu a anabolik k získání svalové hmoty.

Zdravotnický odborník uvádí, že touha získat svalovou hmotu s menším úsilím a za krátkou dobu vede muže a ženy k hledání alternativ, jako je použití hormonu testosteronu a anaboliků (derivátů náhrad stejného hormonu), které mohou být škodlivé pro vaše zdraví.

Jdou do posilovny a dostávají velmi vysoké množství testosteronu, ve skutečnosti existují ženy, které také androgenizují používání tohoto hormonu, a zneužívání těchto látek vede k různým kontraindikacím a potenciálnímu poškození zdraví.

Proč je používání anabolik a testosteronu nebezpečné pro zdraví 1

Znáte poškození, které anaerobici způsobují vašemu tělu? (Foto: Irobis)

Jaká jsou však rizika, že se dostane # 39; mamey # 39; s hormony?

Je to nebezpečné, protože obvykle se objevují případy jater, rakoviny prostaty a akutního poškození ledvin.

Cílem požití je mít svalovou hmotu s menším úsilím.

Takže bych je určitě neměl brát?

Pokud opravdu potřebujete provést test, je nutné před užitím testosteronu posoudit funkci ledvin, jater a prostaty, pokud jste muž, a také váš krevní tlak.

 

Podle Dr. Escalanteho je použití testosteronu schváleno pouze jako hormonální substituční terapie v případě, že starší muži mají tento hormon značný pokles.

ČÍST  Laooconte anathomie a fotografie

To znamená, že pokud jste mladí, bylo by odůvodněné užívat tento hormon pouze tehdy, když jako člověk máte předčasný pokles produkce testosteronu a tím riziko vzniku kardiovaskulárního onemocnění artiosklerózy nebo dokonce předčasně kognitivní ztráty, deprese nebo fibromyalgie.

Proč je používání anabolik a testosteronu nebezpečné pro zdraví 2

Posedlost deformací těla je psychologický problém. (Fotografie: Celková kulturistika)

Mnoho tělocvičen prošlo!

Množství testosteronu, které se používá ve střediscích tělesné výchovy, je nadměrné a v krátkodobém horizontu může způsobit vážné účinky na tělo.

Ti, kteří jsou psychologicky závislí na tomto produktu, se pravděpodobně nechtějí vzdát, protože je pravda, že jakmile přestanete používat, dosažená svalová hmota má tendenci se ztrácet.

A jak to mám udělat?

Nechte to čelit! (Téměř) nikdo není přitahován k svalnatému tělu, které se chystá prasknout. Takže raději udržujte zdravý životní styl s vyváženou stravou, a pokud jste svalovým fanouškem, zeptejte se odborníka na výživu, co a jak jíst bílkoviny.

 

Proč je používání anabolik a testosteronu nebezpečné pro zdraví 3

Používání testosteronu nemá žádný přínos pro vaše zdraví. (Foto: Anton)

Ať už chcete být velmi silní nebo ne, doporučujeme vám pravidelně cvičit, nejen udržovat tělo v dobrém stavu, ale také s fyzickou strukturou, „včetně oddálení vývoje sarkopenie ve vyšším věku, tj. ztráty hromadného svalstva charakteristické pro stárnutí.

Jan Novák