Kvalita anabolických steroidů na černém trhu 358 analyzovaných vzorků

Kvalita anabolických steroidů na černém trhu 358 analyzovaných vzorků

Steroidy náročné sportovce

60% anabolických steroidů na černém trhu má určitou kvalitu (o něco více, pokud vezmeme v úvahu předávkování). Dalších 40% má nízkou kvalitu (předávkování, obsahuje jiný steroid nebo neobsahuje). Zejména černý trh oxandrolon (Anavar), který je velmi často falešný. Čeští a slovenští chemici to brzy zveřejní v recenzovaném vědeckém časopise  Testování drog & Analýza. Studie Vědci analyzovali 358 různých vzorků anabolických steroidů, z nichž všechny pocházely od uživatelů v českých a slovenských tělocvičnách. Výsledky Téměř 60% vzorků bylo kvalitních. V popsaných koncentracích obsahovaly stejné anabolické steroidy, jaké byly uvedeny v označení. Ostatních 40% vzorků však nebylo kvalitních. Mezi orálním a injekčním podáním nebyl žádný rozdíl.

Studie

Vědci analyzovali 358 různých vzorků anabolických steroidů, z nichž všechny pocházely od uživatelů v českých a slovenských tělocvičnách.

Výsledek

Téměř 60% vzorků bylo kvalitních. V popsaných koncentracích obsahovaly stejné anabolické steroidy, jaké byly uvedeny v označení. Ostatních 40% vzorků však nebylo kvalitních. Mezi orálním a injekčním podáním nebyl žádný rozdíl.

Graf s analyzovanými vzorky steroidů

Přibližně 17% vzorků bylo poddávkováno a více než 15% vzorků neobsahovalo žádné steroidy. Nejvíce falšovaným anabolickým steroidem byl oxandrolon. Kvalitní byly pouze 1 ze 3 oxandrolonových tablet. Vědci mají podezření, že vzhledem k relativně vysoké ceně oxandrolonu je pro podzemní laboratoře ekonomicky atraktivní vyrábět falešné oxandrolony. Tato praxe je velmi nebezpečná, protože vzhledem k tomu, že se jedná o široce používaný steroid u atletek, představuje jeho kontaminace jinými androgenními steroidy vysoké riziko virilizace.

Dále byly výsledky testů na oxandrolony porovnány s výsledky pro metandrostenolon. Methandrostenolone (nazývaný také Methandienone), účinná látka v Dianabol, je v současnosti relativně bezpečný nákup ve střední Evropě.
 

Oxandrolonová analýza vs. dianabol

Následující tabulka shrnuje všechny výsledky analýz. Vědci neposkytují přesnější údaje o analyzovaných vzorcích.

Tato data ukazují, o čem nejzkušenější uživatelé steroidů věděli. Existuje jen málo spolehlivých podzemních laboratoří. Těch několik laboratoří, které jsou, jsou od svého založení, a jsou to přesně ty laboratoře, které jsou obvykle docela aktivní na fórech pro kulturistiku, vždy nabízejí možnost analýzy, podpory atd. Z tohoto důvodu byly bohužel dokonce zkresleny, bohužel . Ano, padělky značky, která je již tajná.

ČÍST  Na Baleárských ostrovech, které byly součástí sítě pro anabolické obchodování s lidmi, je zadrženo 18 osob

Stejně tak existuje iniciativa Anabolic Lab, kterou vytvořila Millard Baker, kde se můžeme dobře informovat o současné podzemní scéně, což je iniciativa, která zajišťuje bezpečnost uživatelů tohoto typu látky a že jakkoli jsou zakázány, jedná se o skutečnost, že jsou široce využívány. Snížení škodlivých účinků na zdraví je proto životně důležité, protože je rovněž známo, že častá konzumace steroidů zvyšuje riziko úmrtnosti.

Pozornost: Tento článek je pouze informativní. Jmenované látky mají četné nepříznivé účinky a neměly by se brát zlehka. ŽÁDNÉ ČTENÍ by nemělo tyto doplňky nebo léky používat za ŽÁDNÉ OKOLNOSTI bez lékařského předpisu a bez lékařského dohledu. Tato webová stránka ani autor článku ani jeho překladatel nepodporují ani neobhajují užívání této nebo jakékoli drogy. Pokud chcete při správném tréninku a stravě ztratit tělesný tuk nebo zvýšit svalovou hmotu, můžete dosáhnout velmi dobrých výsledků. Vaše zdraví není třeba ohrožovat.

Studijní zdroj:  Tircova B, Bosakova Z, Kozlik P. Vývoj metody UHPLC-MS / MS pro stanovení anabolických steroidů v současné době dostupných na černém trhu v České republice a na Slovensku. Anal Drug Test. 2018 13. listopadu doi: 10 1002 / d 25541.

Původní článek:  Evropští vyšetřovatelé testují 358 anabolických steroidů: dva ze tří oxandrolonů jsou špatné. Ergo-Log.com

Jan Novák