Je pravda, že dělá kardio na prázdný žaludek spalování více tuku

Je pravda, že dělá kardio na prázdný žaludek spalování více tuku

Je pravda, že dělat kardio na prázdném žaludku spaluje více tuku?

Je pravda, že dělat kardio na prázdném žaludku spaluje více tuku?

 

Účinnost ranního kardio tréninku je častou otázkou profesionálů z oblasti fitness, zejména s ohledem na problémy spojené se ztrátou tuku, pokud jde o školení a výživu. Najdete ho zpochybňovaného na specializovaných školicích fórech a blogech, a dokonce i v mnoha konverzacích na sociálních sítích.

Opravdu to funguje? Mnoho kulturistů to dělá, ale …

Provedení kardio cvičení ráno na lačný žaludek nebo na lačný žaludek je běžnou praxí v komunitě pro kulturistiku, aby bylo zajištěno co nejméně tuku před soutěží, ale to zdaleka není případ pro osobu. Standard.

Na jedné ruce, Kardiovaskulární cvičení nalačno je již řadu let nabízeno jako běžná praxe ve světě soutěže v kulturistice s cílem maximalizovat ztrátu tuku, doprovázenou (velmi) přísnou stravou. Pamatujte, že tito lidé musí mít alespoň 7% tělesného tuku, aby mohli soutěžit.

Důvod, proč je tento konkrétní tréninkový přístup poněkud účinný, se týká vyčerpání glykogenu, prvního zdroje energie, který naše tělo ukládá. Tím, že tělo zbavíte glukózy, jste nuceni spalovat tuk nebo bílkovinu.

Na lačný žaludek to není vždy tak efektivní

V této studii zveřejněné v The American Journal of Physiology , bylo vidět, že po více než 90 minutách kardio při 50% maximálního VO2 mělo hladové kardio výhody ve srovnání s kardio na plném žaludku. 90 minut cvičení je dlouhá doba a ne každý si může dovolit každý den chodit hodinu a půl rychle.

Jiná studie zjistila podobné výsledky , ve kterém není žádný rozdíl v oxidaci tuků mezi skupinou, která konzumovala sacharidy před tréninkem, a skupinou, která ji neužívala.

Realita je taková, že cvičení kardiovaskulárního cvičení na lačný žaludek nemá velké výhody ve srovnání s těmi, které se provádějí po závažích nebo v kteroukoli jinou denní dobu, takže pokud se vaše rutina prostě nehodí, nemusíte, protože možná nebudete moci spalovat více tělesného tuku.

ČÍST  Náhlá smrt kulturisty Ben Hernett

Nejlepší okamžik po váze

Naše tělo má určitou energii uloženou ve formě svalů ve formě glykogenu, zvláště pokud jsme si před cvičením dobře osvojili jídlo, což je velmi důležitý bod, který má dostatek zásob potravin v tělocvičně a během tréninku neztratit srdce. .

Jan Novák