Co jsou to somatotypy lidského těla

Co jsou to somatotypy lidského těla

Ve světě kulturistika a fitness určitě jste slyšeli (zejména v tělocvičně) o různých druzích těl a vztahu fyzického vývoje s genetikou. Možná jste dokonce slyšeli podobné věci „jsi ektomorfní“, „to je endomorf „nebo“ Jsem mesomorph „, když o tom mluvíme, nemluvíme nic víc a nic méně než genetickou povahu každého člověka; tvar kosti každého jednotlivce, tendence, že každé tělo musí akumulovat více tuku, mít rychlejší nebo pomalejší metabolismus, tedy snadnost, že těla budou muset nabrat svaly, snadněji se označit, nebo přibrat na váze, měnící se faktory, jako je strava a školení.

Když pochopíme, že existují různé typy těl, bude snadnější přizpůsobit náš výcvik zdatnost nebo pro kulturistika ; Vědět, jaký typ těla máme, jaké výhody máme, pokud jde o práci s naší postavou a jaké nevýhody máme.

Abychom to lépe interpretovali, je třeba vědět, že existují tři somatotypy, každý s odlišnými charakteristikami, takže budou lidé s téměř 100% definovaným somatotypem a další lidé, kteří budou mít vyšší procento jednoho a minimum druhého, a to je nezbytné vědět, abychom věděli, jak využít náš potenciál, když trénujeme kulturistiku a fitness.

Klasifikace typů těla je:

1) Ektomorfní
2) Endomorfní
3) Mesomorfní

Mluvíme konkrétně o každém:

1) Ektomorfy

http://3.bp.blogspot.com/-NNLzQvi6Eno/UX9d9_aC3wI/AAAAAAAAAAJA/yof5FiHMPzY/s640/ectomorfo+bruce+lee.jpg

Jasným příkladem čistě působícího ektomorfního fyzika je Bruce Lee.

Jsou štíhlé, mají typické „tělo válce“, malý sval, abs je tenký, protože jsou obvykle pod normální úrovní hmotnosti, hrudník je plochý a jejich paže a nohy jsou velmi hubené.
Hlavní výhodou je, že mohou jíst cokoli, dokonce i tuk, aniž by se báli přibrat na váze. Jejich zrychlený metabolismus znamená, že se hromadí tuky, takže pro ně bude velmi snadné označit se, na rozdíl od toho a jako hlavní nevýhodou je obtížné získávání svalů a přibírání na váze.

ČÍST  Proč může být vaše posedlost svaly (a testosteron) fatální

2) Endomorfy

http://2.bp.blogspot.com/-hFWC1ZbpFk0/UX9h1dc65NI/AAAAAAAAAJQ/CstUES3Kqko/s400/endomorfo+brock+lesnar.jpg

Dobrým příkladem endomorfu je známý bojovník Brock Lesnar.

 

Jsou široké, více nakloněné k nadváze, mají zaoblené tělo, málo svalnatého těla, jejich tělo je obecně spíše ochablé, obvykle je nad normální úrovní hmotnosti, protože v nejextrémnějších případech má tendenci trpět nadváhou. gynekomastie je běžná.
Hlavní výhoda spočívá v tom, že mají úžasné zařízení, které jim pomáhá nabývat svaly a sílu, i když je pro ně obtížné se označit, ale naopak, díky jejich pomalému metabolismu je neustále bojují, aby neztratili linii a neztratili na váze, protože také mají nadměrně snadnou mastnotu.

3) Mesomorfy

http://1.bp.blogspot.com/-7mHUBPqXuxU/UX9kEF35_AI/AAAAAAAAAJg/1YsN5iUnulY/s400/mesomorfo+arnold+schwarsenegger.jpg

Klasickým a typickým příkladem čistého Mesomorfu je velký Arnold Schwarsenegger.

Mají atletické a silné tělo, již mají přirozené svalstvo a mají typické „tělo kužele“ protože šířka ramene k rameni je mnohem větší než šířka pánve, nemají potíže se získáním svalu, ani nemají tendenci hromadit tuk, obvykle mají ideální hmotnost nebo přístup, geneticky je to ideální tělo pro kulturistiku.
Mají všechny výhody na fyzické úrovni, protože získávají svaly a sílu s lehkostí, se základním tréninkem a minimální stravou, které již mohou dosáhnout velkých zlepšení, nemají problémy se označit a hromadění tuku je minimální.
 

Jan Novák