Aerobik a Krok pro vaše tělo

Aerobik a Krok pro vaše tělo

Tento blog, který se zabývá fyzickou kulturou, obecnou kulturou a historií, je dílem JM Menéndez, alias A. Febus, autor „Epic of El Chato“, z „El Chato, pohledy z doby“, z „Získejte tělo 10 s kettlebells „a“ „El Chato“, pohledy z doby „, filmař a pódium světového poháru v oblasti kulturistiky. Copyright: JM Menéndez. Obraťte se na autora, aby získal povolení a oprávnění k použití jeho obsahu zcela nebo zčásti.

Obnovujeme Manifest Aliance antifašistických spisovatelů z roku 1936

 

http://1.bp.blogspot.com/-mznpGRSjn2w/VbI2rOD__MI/AAAAAAAA3Oo/4S6wsKLDP3s/s400/116lavoz15-7-37.JPG

Noviny „La Voz“, jeden z republikánských novin z Madridu války. Foto agentura Febus.
 

Dnes chceme obnovit dokument s velkou historiografickou hodnotou. Toto je Manifest Aliance antifašistických spisovatelů pro obranu kultury z roku 1936. Uvedený manifest byl zveřejněn 30. července 1936 v novinách  La Voz,  noviny založené Nicolás Maríde Urgoiti v roce 1920 a v těchto okamžicích režíroval republikánský intelektuál Paulino Massip.

Tento manifest podepsali intelektuálové a umělci všeho druhu, včetně María Zambrano, spisovatel, Rosa Chacel, spisovatel, Emiliano Barral, sochař, Luis Buñuel, filmař, Luis Cernuda, básník, Manuel Altolaguiire, spisovatel, Vicente Salas Vui, spisovatel Jaime Menéndez „El Chato“, který se tentokrát podepsal jako spisovatel.

Je zvláštní, že mezi signatáři je nějaký falešný republikán, který by později přešel k františkánské straně, a to, že pátý sloupec začal fungovat velmi brzy i mezi inteligenci. 

Poslední řádky tohoto dokumentu objasňují nepřítomnosti podpisů, jako jsou podpisy Rafaela Albertiho nebo Eugenia Imaze, členů výše uvedené aliance.

Bez dalšího prodlení přepíšeme tento dokument:

                 Manifest spojenectví                  Protifašistický Spisovatelé 
za obranu kultury

V celém Španělsku došlo k výbuchu barbarství, ve kterém staré formy reakce z minulosti vzaly nový a silnější tlak, jako by při integraci do fašismu dosáhly nejvyššího historického výrazu.

Toto trestné povstání militarismu, klerikalismu a kastovního aristokratismu proti demokratické republice, proti lidu zastoupenému jeho lidovou frontovou vládou, našlo ve fašistických postupech novost posílení všech těch smrtelných prvků naší historie, které díky svému rozkladu pomalu kazili a otrávili lidi v jejich aktivní touze vytvořit nový španělský život. Proti autentickému populárnímu Španělsku se ponořil zničit nebo zničit to, zbavit ho brutalizujícím a krvavým otroctvím, jako je tomu u asturských represí; toto zločinné úsilí velké části armády, která tím, že zradila republiku, tak učinila tak, že odhalila vinu svého úmyslu, přitěžující to s tím, že se zradil ve falešnosti vlasteneckých ideálů, které tvrdil, že se bude bránit, obětuje mezinárodní důstojnost Španělska a krvavé a ničí posvátnou půdu své historie. A to s tak zoufalým, devastujícím sebevražedným tempem, že tragická trestní odpovědnost jejích vůdců určila to s vesanskými charakteristikami krutosti a ničení, které ve Španělsku možná nikdy nebyly známy; jedním slovem: fašisté.

Proti tomuto monstróznímu vypuknutí fašismu, které nyní ve Španělsku dosáhly tak příšerných důkazů, jsme se my, spisovatelé, umělci, vědci, muži intelektuální činnosti, zkrátka, seskupili, abychom bránili kulturu ve všech jejích národních i univerzálních hodnotách tradice a konstantní tvorba, prohlašujeme naši úplnou unii, naši plnou a aktivní identifikaci s lidmi, kteří nyní slavně bojují společně s lidovou frontovou vládou, hájí skutečné hodnoty inteligence tím, že brání naši svobodu a lidskou důstojnost, jako vždy, hrdinsky prorazil se svou nezávislostí skutečnou kontinuitu naší kultury, která byla vždy populární, a všemi tvůrčími možnostmi Španělska v budoucnosti.

Emiliano Barral, sochařka
Luis Quintanilla, malíř
Angel Ferrán, spisovatel
RAMón Gómez de la Serna, spisovatelka
Sánchez Arcas, architekt
Vicente Salas Viu, spisovatel
Miguel Pérez Ferrero, spisovatel
Luis Lacasa, architekt
Carlos Montilla, inženýr
J. Prados, profesor na Universidadu
Juan MaríAguilar, profesor
José Kapradinaández Montesinos, spisovatel
Santiago Esteban de la Mora, architekt
A. Rodríguez Moñino, profesor a spisovatel
Rodolfo Halffter, skladatel
Rosa Chacel, spisovatelka
Timoteo Pérez Rubio, malíř
Carlos Díez Fernández, doktore
Concha Albornoz, spisovatelka

Blas J. Zambrano,  národní učitel
José Ignacio Mantecón, archivář
Antonio Porras, spisovatel
Luis Buñuel, filmař
Rafael Dieste, spisovatel
Antonio Sánchez Barbudo, spisovatel
Rosario del Olmo, novinářka
Rodríguez Leona, malíř
Miguel Prieto, malíř
RAMón Iglesia, knihovnice
Alfonso R. Aldave, spisovatel
Rafael Sánchez Ventura, profesor
Adolfo Salazar, spisovatel
Gustavo Durán, skladatel
Juan Chabás, spisovatel
Delia del Carril, malířka
Emilio Niveiro Díaz, spisovatel
Julio del Camino, spisovatel
José Ribas Panera, spisovatel
Pedro Garfias, spisovatel
Jaime Menéndez, spisovatel
José Herrera, spisovatelka
MaríAngela del Olmo, herečka
Eduardo Ugarte, spisovatel
José Ramos, novinář
Acario Cotapos, hudebník-skladatel
MaríAlfaro, spisovatel
Luis Pérez Infante, spisovatel
Joaquín Villatoro
Rogelio Martínez Casanova
Santiago Ontañón, malířko
Carmen Muñoz Manzano, inspektor prvního vzdělávání
Emilio Delgado, spisovatel

Armando Bazán , spisovatel
Xavier Abril, spisovatel
A. del Amo Algara, spisovatel
Luis Cernuda, spisovatel
Manuel Altolaguirre, spisovatel
MaríZambrano, spisovatel
W. Roces, profesore
José Bergamín, spisovatel.

Vzhledem k tomu, že kvůli časovým omezením a komunikačním potížím nebylo možné shromáždit žádné podpisy, doporučuje se všem, kteří si přejí přidat svůj manifest do tohoto manifestu, zaslat podporu Alianci antifašistických intelektuálů pro obranu kultury, Castellana, 18 .

.

ČÍST  Více Sval v Castellbisbal

Jan Novák